Klauskite gydytojo


Kokia cholesterolio reikšmė laikoma pavojingiausia? Pagal Europos draugijų rekomendacijas, ypač didelė širdies ir kraujagyslių ligų rizika yra tada, kai bendrojo cholesterolio yra > 8 mmol/l, o MTL cholesterolio – > 6 mmol/l. Tačiau, be cholesterolio, svarbūs yra ir kiti rizikos veiksniai: žalingi įpročiai (rūkymas, alkoholio vartojimas), mažas fizinis aktyvumas, antsvoris, stresas, netinkama mityba. 
Kas vyksta organizme, kai kraujo spaudimas yra padidėjęs? Arterinis kraujo spaudimas – tai kraujo, esančio arterijoje, slėgis į jos sieneles. Per kiekvieną širdies susitraukimą arterijoms tenka atlaikyti nemažą kraujo spaudimą. Todėl kai spaudimas per didelis – nukenčia arterijų sienelės, širdis, vidaus organai. 
Man rytais skauda galvą. Ar tai galėtų būti dėl padidėjusio kraujo spaudimo? Taip, padidėjęs kraujo spaudimas gali sukelti ir galvos skausmą. Taip pat pacientai gali skųstis spaudimu pakaušio srityje, galvos sunkumu, svaigimu, mirgėjimu akyse, pykinimu.
Laba diena. Man 38 m. Mano kraujo spaudimas, kiek esu pastebėjus, pirmasis nuo 141 iki 200, o antrasis pastoviai nuo 95 iki 102. Skauda galvą. Buvau pas šeimos gydytoją. Išrašė nuo kraujo spaudimo vaistų (perindoprilio argininas, amlodipinas 5 mg). Ar man juos vartoti? Ar dar kur kreiptis ir tirtis? Labai lauksiu atsakymo, patarimo. Ačiū. Jolanta Gerb. Jolanta. Jūsų atveju, per atstumą sunku patarti dėl gydymo. Jei gydytojas paskyrė – vaistai Jums reikalingi. Jei abejojate – pasitarkite prašome su jus gydančiu gydytoju dėl vaistų pakeitmo. Internetu dėl vaistų keitimo negalime konsultuoti, nes tai jau ne mūsų, o gydytojo kompetencija. Galime konsultuoti dėl ligos ir apie pačią problemą.
Padidėjusio kraujo spaudimo nejaučiu ir nesijaučiu blogai. Kodėl turėčiau gerti vaistų? Ligos negydymas gali turėti labai liūdnų pasėkmių, nes padidėjęs kraujo spaudimas pažeidžia vadinamųjų organų taikinių širdies, smegenų, inkstų, akių kraujagysles. Labai dažnai žmogus gali nejausti padidėjusio kraujo spaudimo, kol neišsivysto minėtų organų pažeidimas. Jeigu pažeidžiamos inkstų kraujagyslės, gali išsivystyti inkstų nepakankamumas, jeigu širdies – širdies nepakankamumas ar infarktas, jeigu smegenų – insultas, taip pat gali vystytis regos sutrikimai.
Arterinė hipertenzija – močiučių ir senelių liga. Ar gresia ši liga ir jauniems žmonėms? Taip, šios ligos rizika didėja metams bėgant. Tačiau jaunas amžius neapsaugo nuo hipertenzijos ir su liga susijusių komplikacijų. Padidėjęs kraujo spaudimas gali varginti ir jaunus žmones, ir paauglius, ir vaikus ar net kūdikius. Todėl žinoti savo kraujo spaudimą turėtų visi.
Mano mamai 65-eri, ji serga arterine hipertenzija. Kokia tikimybė, kad aš paveldėsiu polinkį sirgti šia liga? Paveldimumas hipertenzijos išsivystymui turi didelę reikšmę: jeigu šia liga sirgo tėvai, vaikai taip pat patenka į padidėjusios rizikos sirgti grupę. Tačiau noriu pabrėžti, kad paveldimas tik polinkis sirgti. Tad mūsų sveikata – mūsų rankose.
12345678910111213

Projekto partneriai: