Klauskite gydytojo


Mano mamai 65-eri, ji serga arterine hipertenzija. Kokia tikimybė, kad aš paveldėsiu polinkį sirgti šia liga? Paveldimumas hipertenzijos išsivystymui turi didelę reikšmę: jeigu šia liga sirgo tėvai, vaikai taip pat patenka į padidėjusios rizikos sirgti grupę. Tačiau noriu pabrėžti, kad paveldimas tik polinkis sirgti. Tad mūsų sveikata – mūsų rankose.
Kodėl turėčiau gerti vaistų, jeigu spaudimas normalizavosi? Vaistų kraujo spaudimui mažinti reikia vartoti nuolat. Nereguliarus vaistų vartojimas gali sukelti kraujospūdžio šuolius, kas didina infarkto ar insulto riziką. Ypač pavojingas kraujospūdžio pakilimas nakties metu ar rytinėmis valandomis, kai infarkto ir insulto rizika yra didžiausia. Be to, negeriant vaistų, spaudimas vėl pasieks savo aukštesnes ribas.
Kodėl teigiama, kad riebus maistas didina kraujo spaudimą? Riebus maistas skatina „blogojo“ (mažo tankio lipoproteinų (MTL)) cholesterolio ir trigliceridų kiekio kraujyje didėjimą, o tai, savo ruožtu, skatina aterosklerozinių plokštelių formavimąsi kraujagyslėse. Plokštelėms didėjant, vis labiau siaurėja kraujagyslių spindis, kraujui darosi vis sunkiau tekėti, dėl to didėja kraujo spaudimas.
Kokios Jūsų rekomendacijos maistui, norint, kad kraujo spaudimas sumažėtų? Norėdami sumažinti kraujo spaudimą, turėtume vengti produktų, kurie jį didina. Tai – per didelis gyvulinių riebalų, lengvai pasisavinamų angliavandenių, druskos, per mažas šviežių daržovių, vaisių, skaidulinių medžiagų, vitaminų, kalio, magnio kiekis. Gausus druskos vartojimas lemia skysčių susilaikymą organizme ir kartu kraujo spaudimo didėjimą. Žmonėms, kurių kraujo spaudimas padidėjęs, nerekomenduojamas ne tik riebus, bet ir sūrus, aštrus maistas, rūkyti gaminiai.

12345678910111213

Projekto partneriai: